Рейнджърс пада от Блус, след като покойният Мика Зибанеджад надраска, след като скид удари три
New York Post | 2024-01-12 | 06:22:20

ST. ЛУИС – Да се ​​посочи с пръст несигурността около състава напоследък би било лесно, но Рейнджърс знаят, че трябва да се насочи навътре.

Блушъртс може да са загубили своя център №1 минути преди да изпуснат шайбата.

Възможно е вече да са имали две повикани за AHL поради нарастващи контузии.

Но Рейнджърс бяха измъчвани от същите проблеми, с които се бореха през последния месец или нещо повече в невдъхновяващата загуба с 5-2 с празни мрежи от сините в четвъртък вечерта в Enterprise Center, отбелязвайки първия път клубът загуби три поредни загуби през целия сезон.

Докато Рейнджърс отпаднаха през последните седмици, губейки шест от последните си 10, останалата част от Дивизията Метрополитън се сближи със зейналата някога разлика.

Между загубата им и победата на Ураганите над Дъкс в четвъртък вечер, преднината на Рейнджърс в класирането на дивизията намаля до само три точки.

Изграждането на възглавницата беше лесната част, поддръжката й винаги щеше да бъде предизвикателство.

Спадът на Рейнджърс е стабилен и относително последователен.

Оддмен бързи удари и други бързи възможности многократно изгаряха Рейнджърс, които непрекъснато трупаха възможности за гол безрезултатно поради това колко много са се отказвали.

Късната драскотина на Мика Зибанеджад, дължаща се на същото заболяване, което го отстрани от тренировките в сряда, принуди Рейнджърс да отиде с 11 нападатели и седем защитници в последната минута.

Обличайки състав, който вече беше объркан в отговор на скорошната серия от загуби, Рейнджърс все пак успяха да отбележат първи при гол на Адам Фокс и да изпреварят сините в първия фрейм.

Св. Луис обаче получи три гола от Джордан Киру и два от четирите им гола бяха извън стремежа да осигурят победата.

Рейнджърс нямаха отговор на атаката на сините и загубиха ранна преднина поради това.

След като сините се възползваха от играта от край до край, Сейнт Луис отбеляза удар за влизане в зоната в пауърплей през първия период.

Мощната игра на сините, която е последна в класацията в НХЛ, всъщност отбеляза два гола в 21-вата си победа за сезона.

Това нямаше да е възможно, ако не Рейнджърс изпълниха три дузпи в интервал от 5:03 през втория период.

В този момент шансовете бяха на страната на сините и те се възползваха от възможността си.

Брандън Саад вкара втория гол на Сейнт Луис с предимството на човека в централната рамка, когато нападателят на сините улови центриращ пас и го помете за преднина от 3-1.

Шапките заваляха върху леда на Enterprise Center, след като Киру победи вратаря на Рейнджърс Игор Шестеркин при пробив малко повече от седем минути в третия период.

Феновете на сините скочиха на крака, когато шайбата мина точно под застоялата ръкавица на Шестеркин.

Шестеркин даде три или повече гола за 14-и път този сезон в 26-ия си старт от сезона.

Рейнджърс загубиха битката на специалните отбори въпреки резултата 4-2 на Винсент Трочек при 10:58 на финалния фрейм.

Алексис Лафрениер замени Зибанеджад в първия пауърплей блок, но те успяха да се възползват само от една от трите си възможности за предимство в играча.

Тази възглавница, за която Рейнджърс работеха в класирането, изтъня.